Közös imádságra szólította a pápa a világ keresztyéneit

2020. március 24., címkék: miatyánk, Miatyánk, ferenc pápa

Mondjuk el közösen a Miatyánkot március 25-én, szerdán délben!

Keresztyén koalíció a rasszizmus ellen

2018. szeptember 25., címkék: ferenc pápa, egyházak világtanácsa (evt)

Ferenc pápa is fogadta az Egyházak Világtanácsa (EVT) Rómában szervezett ökumenikus tanácskozásán résztvevő egyházvezetőket, csatlakozva a rasszizmus és idegengyűlölet elleni közös keresztyén fellépéshez.

Az imádság az ökumené oxigénje

2018. június 23., címkék: ferenc pápa, egyházak világtanácsa (evt)

A pápa és a konstantinápolyi pátriárka is hitet tett az ökumenikus mozgalom mellett. A fennállásának 70. évfordulóját ünneplő Egyházak Világtanácsa (EVT) július 15. és 21. között zajló, rendhagyó központi bizottsági ülésének éppúgy kiemelkedő pillanata volt Bartholomaiosz igehirdetése, mint Ferenc pápa látogatása és felszólalása.

Ferenc pápa is részt vesz az Egyházak Világtanácsa júniusi jubileumán

2018. március 05., címkék: egyházak világtanácsa (evt), ferenc pápa

Greg Burke szentszéki szóvivő pénteken jelentette be a Vatikánban, hogy Ferenc pápa június 21-én Genfbe látogat az Egyházak Világtanácsa jubileumára, melyen az ökumenikus szervezet alapításának 70. évfordulójára emlékeznek „Együtt az úton, az imában és a munkában” mottó jegyében. Az Egyházak Világtanácsa 1948-ban született Amszterdamban és jelenleg 348 protestáns, lutheránus és ortodox egyházat foglal soraiba, melyek együtt mintegy 500 millió keresztényt képviselnek. A közeli találkozó alkalmából a Vatikáni Rádió interjút készített Olav Fykse Tveit tiszteletessel, az Egyházak Világtanácsa főtitkárával.

Ne vígy minket kísértésbe

2017. december 28., címkék: vladár gábor, ferenc pápa, bibliafordítás, miatyánk

Ugye felismerik a legismertebb keresztyén imádság szövegének egyik sorát? Franciaországban a katolikus hivők ma már a Miatyánk ezen kérését úgy mondják: „ne engedd, hogy kísértésbe essünk". Ferenc pápa is az ügy mellé állt – szerinte ugyanis Isten nem viszi kísértésbe az embert. Vladár Gábor református teológus, aki maga is részt vett a protestáns újfordítású Biblia 2014-es revíziójában, viszont azt mondja: Isten igenis próba elé állíthatja az embert. Szerinte a mostani fordítási módosítás mögött az is állhat, hogy az emberek többségében elveszett Isten ismeretének a mélysége, és sokan Istenből csak a „jóistent" akarják, aki megvédi őket.

Cseh protestáns egyházi küldöttséget fogadott Ferenc pápa

2015. július 01., címkék: cseh testvérek, ferenc pápa, husz jános

Pápai fogadást és békítő istentiszteletet tartottak Husz János halálának 600. évfordulója alkalmából a Vatikánban.

Pápai látogatás a Valdens Egyházban

2015. június 29., címkék: valdensek, ferenc pápa

„Kérlek titeket, bocsássatok meg a Katolikus Egyháznak minden olyan keresztyénietlen és embertelen magatartást és cselekedetet, amit ellenetek elkövettünk!” – mondta a történelmi szavakat Ferenc pápa június 22-én a torinói Valdens gyülekezetben.

Törjön ki a világbéke!

2013. szeptember 08., címkék: ökumenikus tanács (meöt), imanap, ferenc pápa, szíria

Ökumenikus istentiszteletet tartottak a budapesti Szent István-bazilikában a szíriai konfliktus miatt. Különböző felekezetek együtt könyörögtek Istenhez a békéért szombat este.

Ökumenikus találkozó Rómában

2013. április 15., címkék: Nikolaus Schneider, ferenc pápa, nikolaus schneider

Négy napos római látogatáson vett részt a Németországi Protestáns Egyház delegációja. Nikolaus Schneider, az egyház elnöke április 8-án Ferenc pápánál magánaudiencián járt.

Az új katolikus vezető köszöntése

2013. március 20., címkék: közlemény, ferenc pápa, elnökségi tanács

A Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnökségi Tanácsa közleményében üdvözli az egy hete megválasztott katolikus egyházfőt.

A REV főtitkára köszöntötte az új katolikus egyházfőt

2013. március 18., címkék: setri nyomi, ferenc pápa, REV, rev

Setri Nyomi kifejezte reményét, hogy a református és katolikus egyház közti párbeszéd továbbra is eredményes és gyümölcsöző lesz.